4 miesiąc z życia Zuzi

W czwartym miesiącu Zuzanna bardzo dużo mówi, rzecz jasna po swojemu, ale buzia dość rzadko się jej zamyka :) Potrafi gaworzyć już baaardzo głośno i wyraźnie.

Oprócz tego jej umiejętność chwytania wykształciła się już bardzo dobrze, łapie w rączki najróżniejsze przedmioty i pcha je do swojej maleńkiej buźki nie zależnie od kształtu, rozmiaru czy ich przeznaczenia.

Akwarium jest jej stałą atrakcją, ale oprócz niego pojawiło się zainteresowanie telewizorem, bajkami, laptopem czy telefonami i nie ma większego znaczenia czy są to te z dużymi wyświetlaczami, czy starszy telefon babci na przyciski! Ostatnio leżała w łóżku swojej cioci a w telewizji akurat leciał Król lew, oglądała bajkę przez jakieś 10 minut z zapartym tchem nawet nie mrugając!

Reaguje na głosy i wiedzie wzrokiem ku osobie, która mówi. Kiedy czytam jej bajki bardzo chętnie ich słucha w kompletnej ciszy i nie odrywa ode mnie wzroku. Bardzo lubi wierszyki, po zachowaniu wnioskuje, że jej ulubiony to Lokomotywa Tuwima.

Je około 150 ml co 4- 5 godzin, w zależności od pory dnia lub nocy.  Wiadomo, że nocą kiedy śpi przerwa jest dłuższa, możemy więc uznać, że do jedzenia w nocy budzi się już tylko raz!

W czwartym miesiącu pojawił się u nas również gość nie proszony, który bardzo nas martwi bo problem nie jest jeszcze rozwiązany. Jeździmy po specjalistach, wykonujemy różne badania, wciąż zmieniamy mleczka, ale nasza córcia wciąż zwraca tak więc nie rozszerzaliśmy diety.

A co słychać u Was mamuśki? Jak rozwijają się wasze maluchy?

20151028_073245

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *